Guru-Caffé KávaFest Zlín 2018

Den kávy FB úvod

19. LISTOPADU 2018, ZLÍN

Výherci fotografické soutěže COFFE IS MY LOVE jsou studentky Anita, Marie a Ester. Gratulujeme!

6 IMG 20181004 141350 HDR 3

1. místo

1 IMG 20180525 164931 B

2. místo

5 IMG 20180827 163308 B

3. místo

 

09. LISTOPADU 2018, ZLÍN


🎥 Video ze Dne kávy ve Zlíně

        Den kávy 20. října 2018 v Kongresovém centru Zlín - ochutnávky kávy, workshopy, cuppingy, přednášky a trh kávy:

        https://youtu.be/WEZgNoZxyr0

 kavafest youtube

 

12. ŘÍJNA 2018, ZLÍN

 

Den kávy ve Zlíně už brzy!

Třetí ročník Dne kávy se uskuteční v rámci Guru-Caffé Kávafestu v sobotu 20. října v prostorách kongresového centra Zlín. Velký svátek milovníků kávy se letos pochlubí novými prostory i množstvím kávových zážitků.

Bohatý program zahrnuje mimo jiné odborné přednášky, které se budou konat v Malém sálu. Kávoví fanoušci se mohou těšit na zajímavá témata, např. Originální turecká káva a její příprava, Káva a kofein očima chemika, Jedna káva - více chutí nebo se také třeba dozví Proč je káva kyselá.

Návštěvníci akce se budou moci i prakticky zapojit do kávového dění. Připraveny jsou workshopy Udělej si vlastní espresso, kdy se pod vedením zkušeného baristy naučí připravovat kávu z profesionálního kávovaru a workshop techniky Latte Art.

Ten, kdo se chce naučit degustovat kávu má možnost navštívit některý z cuppingů, kde se bude ochutnávat až 8 druhů káv.

Nedílnou součástí akce je Trh kávy, kdy návštěvníci budou moci degustovat jak italské kávy, tak i kávy regionálních a lokálních pražíren. "Připraveno bude více než 15 kávových stánků a ochutnat a vybrat si kávu bude rozhodně z čeho. Ona totiž není káva jako káva," řekl organizátor Dne kávy Jaroslav Střecha.

 

 

PROGRAM
DEN KÁVY ZLÍN - 20. října 2018

ZAHÁJENÍ/UKONČENÍ AKCE PRO NÁVŠTĚVNÍKY

10:00 - 17:30 (vstupné 70 Kč - v ceně jsou celodenní vstup na přednášky a bezplatně balená voda z výdejníku - barelu)

 

TRH KÁVY

10:00 - 17:30 stánkový prodej kávy a příslušenství

 

PŘEDNÁŠKY

10:20 - 10:50 Originální Turecká káva a její příprava
11:00 - 11:30 Káva a kofein očima chemika
12:00 - 12:30 Jedna káva, více chutí
13:00 - 13:30 Proč je káva kyselá

14:00 - 14:30 Káva a kofein očima chemika
15:00 - 15:30 Originální Turecká káva a její příprava
16:00 - 16:30 Jedna káva, více chutí
17:00 - 17:30 Proč je káva kyselá

CUPPINGY

Od 10:50 - Cupping 1 (cca 60 min, degustace 8 druhů káv, rezervace, vstup 50 Kč, max 16 osob)
Od 13:40 - Cupping 2 (cca 60 min, degustace 8 druhů káv, rezervace, vstup 50 Kč, max 16 osob)

WORKSHOPY

Od 10:00 - Udělej si vlastní espresso 1 (cca 10 min/os., rezervace, vstup 40 kč)
Od 11:00 - Latte Art 1 (cca 15 min/os., rezervace, vstup 50 Kč)
Od 12:00 - Udělej si vlastní espresso 2 (cca 10 min/os., rezervace, vstup 40 kč)
Od 13:00 - Latte Art 2 (cca 15 min/os., rezervace, vstup 50 Kč)
Od 14:00 - Udělej si vlastní espresso 3 (cca 10 min/os., rezervace, vstup 40 kč)
Od 15:00 - Latte Art 3 (cca 15 min/os., rezervace, vstup 50 Kč)
Od 16:00 - Udělej si vlastní espresso 4 (cca 10 min/os., rezervace, vstup 40 kč)
Od 17:00 - Latte Art 4 (cca 15 min/os., rezervace, vstup 50 Kč)

UKÁZKY PŘÍPRAVY ORIGINÁLNÍ TURECKÉ KÁVY

11:00 - 12:00

15:45 - 16:45

Kontakt pro rezervace: facebook.com/kavafest
                                 


Změna programu vyhrazena

 

 

kavafest 2

28. ZÁŘÍ 2018, ZLÍN

COFFEE IS MY LOVE

Vyfoť kafe a vyhraj!

Pro studenty jsme připravili kávovou fotografickou soutěž o ceny v rámci festivalu Guru-Caffé Kávafest 2018. Od 1. do 7. října pořiďte jednu až pět fotografií na téma COFFEE IS MY LOVE a pošlete nám ji je do soutěže. Odborná porota pak vybere tři výherce, kteří obdrží zajímavé ceny. Pravidla soutěže COFFEE IS MY LOVE.

 

Kávafest INZERÁT celostrana upraveny

 

26. ZÁŘÍ 2018, ZLÍN

SOUTĚŽ

NAVŠTĚVUJTE ZAPOJENÉ KAVÁRNY, SBÍREJTE RAZÍTKA A HRAJTE O CENY!

Kávový pas je ke stažení zde (z webu Štamgast a Gurmán).

Také letos jsme pro vás připravili soutěž o ceny v rámci kavárenského festivalu.

Princip soutěže je jednoduchý.

Navštivte podniky zapojené do Guru-Caffé KávaFestu, ochutnejte jejich kávu a sbírejte od nich razítka do Kávového pasu. Čím více podniků navštívíte a získáte jejich razítka, tím větší je vaše šance na výhru. Kávové pasy s nejvíce razítky podniků vyhrávají! Při rovnosti počtu razítek rozhoduje o pořadí termín doručení Kávového pasu do redakce.
Originál Kávového pasu, doplněný o vaše kontaktní údaje (jméno, adresa, kontaktní e-mail, telefon) pak zašlete do 12. října 2018  poštou na adresu redakce: Štamgast&Gurmán, Jaroslav Střecha, Tečovice 340, 763 02 Zlín 4, nebo skenovaný (ofocený) originál Kávového pasu doplněný o vepsané vaše kontaktní údaje pošlete na e-mail: .


Razítka sbíráme od 1. do 7. října 2018.

VÝHRY:
1. místo: Jednodenní pobyt v hotelu v Luhačovicích se snídaní
2. místo: Velká kniha o kávě od Petry Davies Veselé, nakladatelství Smart Press
3. místo: Poukaz do zlínské kavárny v hodnotě 300 Kč
4.–10. místo: Kávové balíčky

 

Guru Caffé Kávafest hrnek

25. ZÁŘÍ 2018, ZLÍN

OSLAVA KÁVY JE TADY, NAVŠTIVTE FESTIVAL PLNÝ KOFEINOVÉ RADOSTI

Rekordní počet kaváren se letos přihlásilo do akce Guru-Caffé Kávafest 2018. Návštěvníci díky tomu ochutnají více káv a zažijí ještě více doprovodných akcí, které vyvrcholí Dnem kávy ve Zlíně. Těšíte se?

Už se to blíží, už je to tady. Letošní kávový festival pod názvem Guru-Caffé Kávafest 2018 začíná 1. října v zapojených podnicích, kde se bude konat do neděle 7. října. „Od roku 1984 se slaví celosvětově 1. říjen jako Mezinárodní den kávy. V tento den také začnou týdenní oslavy kávy v podnicích zapojených do kavárenského festivalu ve Zlínském kraji,“ upřesnil pořadatel Jaroslav Střecha. Do akce se zapojilo 33 podniků, což je nejvíce v historii kávového festivalu. V každém okresním městě Zlínského kraje se najde aspoň jedna kavárna, cukrárna či restaurace, která má zájem o podporu kávové kultury v regionu. „Generálním partnerem akce je společnost Guru-Caffé, jejíž jméno proto přebíráme do názvu akce,“ upřesnil Střecha.

Minulý rok přišli pořadatelé s novinkou, kdy lidé dostali Kávové pasy, s nimiž pak obcházeli kavárny a další podniky. Sbírali do nich razítka a na závěr mohli získat lákavé kávové ceny. „Protože se lidem líbily, nabídneme je i letos. Pro zajímavost, loňskou výherkyní soutěže byla Alena Steinbacherová, které se podařilo navštívit a posbírat razítka všech 27 zapojených podniků,“ připomenul Jaroslav Střecha. Kavárny i restaurace zapojené do kavárenského festivalu mohou (ale není to podmínka) připravit pro své hosty něco nad rámec běžného provozu. Může to být například ochutnávka nové zajímavé kávy, dezertu, kávová přednáška, komorní koncert či třeba výstava. Veškeré noviny i aktuální program kavárenského festivalu najdete na webové stránce akce a jejím facebooku.

Na týdenní kavárenský festival navazuje oblíbený Den kávy, který se bude ve Zlíně konat 20. října v prostorách Kongresového centra. Stejně jako každý rok i letos bude akce spojena s mnoha zajímavými přednáškami. Ty se budou konat v prostorách Malého sálu Kongresového centra s kapacitou až 140 míst. Účastníci akce se mohou těšit například na přednášky na téma Jedna káva, různé druhy přípravy, různé chutě (Ivan Čumíček, společnost Oxalis), Kofein v kávě (Doc. Ing. Pavel Valášek, Univerzita Tomáše Bati, Zlín) nebo Indonéská káva a její specifické zpracování – návštěva Jávy (Michaela Illíková, společnost Nespresso). „Jako čtvrtého přednášejícího se snažíme získat hosta – baristu ze zahraničí, ale toto zatím nemáme potvrzeno,“ dodává Střecha. Stejně jako loni budou přednášky zařazeny do ranního a odpoledního bloku, který bude stejný.

V rámci Dne kávy se uskuteční opět trh kávy, kde je aktuálně potvrzeno přes 15 kávových stánků. Zde si budou moci lidé nakoupit kávu, kávové vybavení, ale třeba i porcelán. V rámci doprovodného programu jsou v plánu dva cuppingy - degustace káv a workshopy Udělej si vlastní espresso či Latte Art, které povedou baristé v praxi. Na degustace i workshopy je lepší si rezervovat místo předem, je na ně omezená kapacita a vstupné je 50 Kč.

Bližší informace k festivalu najdete na www.KavaFest.cz a průběžně na Facebooku www.facebook.com/KavaFest

Kávafest kongresové centrum foto Petr Švancara 1

6. SRPNA 2018, ZLÍN

TÝDEN PROVONĚNÝ KÁVOU A POZNÁNÍM SE BLÍŽÍ. Pokud se probudíte a vaše první myšlenka patří kávě, pokud máte rádi útulné prostředí malých kavárniček, pokud je prostě káva nedílnou součástí vašeho života, nenechte si ujít KávaFest.

Týdenní oslavy kávy se budou ve Zlínském kraji konat tradičně ve dnech 1. až 7. října. Nově se do nich zapojí i restaurace, které pracují s kávou a mají zájem udržovat vysoký standard jejího servisu. „Loni jsme přišli s novinkou, kdy lidé dostali Kávové pasy, s nimiž pak obcházeli zapojené podniky. Sbírali do nich razítka a na závěr mohli získat lákavé kávové ceny. Protože se lidem líbily,nabídneme je i letos. Pro zajímavost, loňskou výherkyní soutěže byla Alena Steinbacherová, které se podařilo navštívit a posbírat razítka všech 27 zapojených podniků,“ uvádí organizátor akce Jaroslav Střecha.

Kavárny i restaurace zapojené do týdenního kavárenského festivalu mohou (ale není to podmínka)připravit pro své hosty něco nad rámec běžného provozu. Může to být například ochutnávka nové zajímavé kávy, dezertu, kávová přednáška,komorní koncert či třeba výstava. Letos pořadatelé počítají, že se do akce zapojí cca třicet podniků. Některé z nich budou nové, přidají se kavárny či restaurace i na Vsetínsku, což loni nebylo.

Na týdenní oslavu kávy v zapojených podnicích pak navazuje oblíbený Den kávy, který se bude ve Zlíně konat 20. října, nově v prostorách Kongresového centra. „Stejně jako každý rok i letos bude akce spojena s mnoha zajímavými přednáškami. Ty se budou konat v prostorách Malého sálu Kongresového centra s kapacitou až 140 míst. Loni na zámku byly přednášky ve venkovním prostoru a některým lidem už bylo zima, což tedy letos nehrozí. K dispozici bude také šatna pro návštěvníky. Stejně jako loni počítáme s dětským koutkem,“ pokračoval Jaroslav Střecha. Výhodou je i dostupné podzemní parkoviště Kongresového centra a fakt, že je Kongresové centrum v centru Zlína a dobře dostupné MHD.

V rámci Dne kávy se uskuteční opět mini trh kávy, celodenní přednášky o kávě, degustace káv (je lepší si rezervovat místo předem pro omezenou kapacitu) a workshop Udělej si vlastní espresso, kdy si lidé budou moci pod dohledem baristy udělat svoje espresso.Bližší informace k festivalu najdete na www.KavaFest.cz a průběžně na Facebooku www.facebook.com/KavaFest

Plakát KávaFest A2 3 upraveny