KávaFest Zlín 2016

 

➽ 10.00–18.00 Minitrh kávy: prezentace účastníků kávových trhů a ochutnávky

➽ 10:10 Caffezone: Italský způsob pražení kávy, servis, ukázka latte art

➽ 11:10 Roman Hiller: Jak si vybrat domácí kávovar a dělat z něho dobrou kávu

➽ 12:10 Adam Troubil (z kávové sekce České barmanské asociace): Různé varianty přípravy kávy

➽ 13:10 Borek Kunc: Příběh lokální pražírny JAMAI CAFÉ

➽ 14:10 Caffezone: Italský způsob pražení kávy, servis, ukázka latte art

➽ 15:10 Roman Hiller: Jak si vybrat domácí kávovar a dělat z něho dobrou kávu

➽ 16:10 Adam Troubil (z kávové sekce České barmanské asociace): Různé varianty přípravy kávy

➽ 17:10 Borek Kunc: Příběh lokální pražírny JAMAI CAFÉ

Vstup na Minitrh kávy a přednášky: 50 Kč

Losování o ceny:
3x Kniha O kávě - autorka Petra Veselá, vydavatelství Smart Press
1x balíček 1kg kávy + hrníčky z Cetra kávovarů Otrokovice

Atmosféru doladí flašinetář nebo Luhačovický okrašlovací spolek Calma!

 

29. 9. 2016, Zlín

PROGRAM KAVÁREN VE ZLÍNSKÉM KRAJI

Kavárny ve Zlínském kraji i letos spojily své síly, aby podpořili myšlenku budování kávové kultury v našem regionu a společně se svými hosty oslavily říjnový svátek kávy. Zapojené podniky připravily v týdnu od 1. do 7. října doslova kávový festival – ochutnávky kávových specialit, netradičních káv, kávová menu i zvýhodněné akce. Přinášíme vám ochutnávku z programu zapojených kaváren. 

CAFÉ CLASSIC, Kroměříž
Ve dnech 1. – 7. října bude naše kavárna připravovat speciální kávové nápoje s malou pozorností zdarma. Jako alternativní metodu přípravy kávy nabídneme French Press. Specialitou KávaFestu bude Cappuccino Workshop: "Připravte si sami cappuccino". 3. října v čase 11 - 12 hod. a 17 - 18 hod. Na vlastní kůži tak otestujete, zda je snadné správně vyšlehat mléko a jak těžké je následně namalovat obrázek do kávy.

CAFFE CORSO, Kroměříž
V době festivalu budeme pro naše hosty připravovat kávové speciality, méně obvyklé druhy káv za zvýhodněnou cenu. Na každý den připravíme jednu variantu, např. espresso tonik, ledové latte, marocchino a další.

KAVÁRNA SCÉNA, Kroměříž
Po dobu festivalu každý den kávové dobroty a speciální kávy. Kávové lanýže, kávový krém Mouse au caffé, dort Caffé.
Dne 1. října – Dlouhá cesta Jižní Amerikou – Peru – bio káva, akce – espresso SHB Cuzco
2. října – Dotek afrického nebe – Keňa, akce – expresso
3. října – Guatemala – diamant Střední Ameriky, akce – espresso Hoje Blanca
4. října – Temperament z italského slunce, akce – espresso Vero
5. října – Zelené kouzlo Afriky z Ugandy, akce – espresso Bugundi
6. října – Brazilský karneval chutí ze Sul de Minas, akce – espresso Santos
7. října – Francouzské rozloučení s festivalem, akce – cappuccino se sladkou pusinkou

CENTRUM KÁVOVARŮ, Otrokovice
V období KávaFestu, tj. 1. – 7. října, na prodejně sleva 7% při nákupu nového kávovaru Jura.

BONJOUR CAFFE, Luhačovice
Café Verde budeme nabízet jako malé espresso po celý týden za cenu 25 Kč. Café Verde jsou ručně sbíraná a tříděná kávová zrna z kontrolovaných ekologických plantáží. Dne 4. října kokosové latte za 40 Kč. Dne 5. října prezentace a ochutnávka zdravé kávy obsahující houbu reichi, ve 14 hod.

CAFE LA FE, Zlín
Připravíme vám výbornou kávu Julius Meinl 1862 Premium. Nabídneme snídaně po celý den i Retro snídani! Vyzkoušíte u nás skvělé domácí dezerty. Najdete nás ve Zlíně na Lesní čtvrti, 50 m od točny trolejbusů č. 3 a 13.

CAFFE ZONE, Zlín
Ke každé zakoupené kávě (espresso, cappuccino, latte...) je domácí štrúdl zdarma. Nabízíme slevu 20% na kávové kurzy „Home“ and „Basic“ Barista , které budou objednány a uhrazeny v průběhu konání Kávafestu. Bližší informace a základní ceny kurzů najdete na www.caffezone.cz, sekce Kávové kurzy.

ICE CAFE, Zlín – Malenovice, Luhačovice
Café Verde budeme nabízet jako malé espresso po celý týden za cenu 25 Kč. Café Verde jsou ručně sbíraná a tříděná kávová zrna z kontrolovaných ekologických plantáží. Dne 3. října - prezentace a ochutnávka zdravé kávy obsahující houbu reichi ve Zlíně - Malenovicích, ve 14 hod. Dne 4. října kokosové latte za 40 Kč. Dne 6. – 7. října espresso 100% Arabica Primus Omnium za 30 Kč v kavárně ve Zlíně - Malenovicích.

KAVÁRNA TOVÁRNA, Zlín
Dne 1. října - Majda s Petrem - zábavný pořad plný písniček pro děti i dospělé, od 10 hod.
1. října - BM&Accoustic, Barbora Mottlová - herečka, moderátorka, zpěvačka se sametovým hlasem, od 20 hod.
2. října - Dílnička pro děti - namaluj si šálek kávy/čaje podle své chuti, 14 – 18 hod.
3. října - Barista na pár chvil - příprava vlastní kávy pod vedením baristů, rezervace nutná, 8 – 11 hod.
7. října - Noc jazzových legend od Parkera po Davise, od 20 hod.
Po celou dobu konání KávaFestu budou v nabídce speciální kávové dezerty a koláče, kávové speciality!

KÁVA ČAJ POHODA, Zlín
V rámci týdne KávaFestu budeme nabízet na mlýnku každý den kávu z jiné země. Každá desátá káva zdarma. V případě, že řeknete ještě navíc heslo: KÁVA ČAJ POHODA, budete mít u nás espresso pouze za cenu 20 Kč.

LUSSO CAFE, Zlín
Zveme vás do nově otevřené italské kavárny, kde si můžete vychutnat výběrovou kávu Varesina. Rádi pro vás připravíme také domácí dezerty, limonády, snídaně, panini a další italské speciality.

MELK, Zlín
U nás ochutnáte zajímavé kombinace kávy s čokoládou, pro odvážnější i s nejpálivějším chilli na světě. Zároveň budou v nabídce filtrované výběrové kávy z několika českých pražíren.

MR. COFFEE, KAVÁRNA A PRAŽÍRNA KÁVY, Zlín
V pražírně ukázky pražení kávy, dne 8. října 10 – 13 hod. V kavárně každý den jiné dva druhy kávy.

JAMAI CAFÉ, Uherský Brod
Ukázkové pražení kávy. Pondělí 8:30 – 11:30, středa 8:30 – 11:30, čtvrtek 13:00 – 15:00. Během pražení degustace čerstvě pražené kávy.

SKANDAL BAR, Uherské Hradiště
Budeme připravovat všechny kávy ze směsi 100% arabik Julius Meinl 1862 Premium. Hostům nabídneme přípravu kávy ve French Press konvici, zároveň je budeme "učit" jak si správně kávu tímto způsobem připravit. Konvici bude možno také zakoupit. V odpoledních hodinách nabídneme koktejlové menu, na kterém budou míchané nápoje s kávou.

 

29. 9. 2016

Pravidla pro soutěž na Instagram – Kavafest 2016

Česká republika

1. POŘADATEL
Jaroslav Střecha, se sídlem Nádražní 968/87, Břeclav – Poštorná 691 41, IČ: 645 23 683, zapsaná v MŽÚ 9/97/F, ev. č. 370401-7500-00 (dále jen „pořadatel“).

2. ZÁKLADNÍ PODMÍNKY SOUTĚŽE
Soutěž probíhá od 1.10.2016 do 8.10.2016 výhradně prostřednictvím sítě Instagram a
webových stránek www.kavafest.cz. Soutěže se může zúčastnit každý soutěžící pouze jednou pod svým vlastním Instagram profilem. Soutěžící musí být uživatelem sítě Instagram a mít po celou
dobu konání soutěže aktivní svůj Instagram účet, zároveň tento soutěžící musí splňovat veškerá pravidla použití sítě Instgaram uvedená na www.help.instagram.com. V případě zániku Instagram účtu z jakéhokoli důvodu nebo ukončení jeho aktivity (včetně
jeho blokace) bude soutěžící automaticky pořadatelem vyloučen ze soutěže a ztrácí nárok na jakoukoli výhru.
Ze soutěže jsou vyloučeni zaměstnanci pořadatele a osoby jim blízké ve smyslu § 22 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník. V případě, že se některá z
těchto osob stane výhercem, výhra se nepředá.
Soutěže se může účastnit pouze fyzická osoba starší 18ti let s trvalým bydlištěm a adresou pro doručování na území České republiky nebo Slovenské republiky
(dále jen „účastník“ či „soutěžící“).
Tato jazyková verze pravidel je určena spotřebitelům na území České republiky.

3.JAK SE SOUTĚŽE ZÚČASTNIT:
Soutěžící se zúčastní soutěže tak, že na Instagram nahraje svou fotografii z některých našich kaváren účastněných v Kávafestu 2016 a označí ji. Zároveň musí k fotografii přidat soutěžní hashtag #KavaFestSoutez.
Soutěžící se může soutěže účastnit i více fotografiemi. Příspěvek ani fotografie vkládané soutěžícím nesmí být v rozporu s dobrými mravy, být vulgární, podněcovat k nenávisti skupině obyvatelstva, příp. být jakkoli v rozporu s platnými právními předpisy a dále v rozporu s oprávněnými zájmy pořadatele. Nebude-li příspěvek nebo fotografie soutěžícího splňovat podmínky dle předchozí věty, bude soutěžící ze soutěže vyřazený. Soutěžící odesláním soutěžní fotografie souhlasí s pravidly této soutěže a uděluje pořadateli souhlas s tím, aby následně zpracoval jeho kontaktní údaje nutné pro dodání výhry v rozsahu stanoveném těmito pravidly a poskytuje licenci v rozsahu stanoveném těmito pravidly. Dále souhlasí s tím, že jméno výherce ve tvaru: „Křestní jméno a příjmení“ (např. Mirek Mlýnek.) bude uveřejněno na instagramové stránce pořadatele ( www.instagram.com/kavafest/) a může být doplněno jeho profilovou fotografií z Instagramu pro účely identifikace výherce.

4. VÝBĚR VÝHERCŮ
Výhercem soutěže se stane jeden pouze jeden soutěžící, který nasbírá u své fotografie nejvíce „lajků“ (to se mi líbí).
Soutěž bude vyhodnocena ve lhůtě 10 pracovních dnů od ukončení soutěže.
Pořadatel soutěže je oprávněn s konečnou platností vyloučit soutěžícího, a to v případě, že bude mít podezření, že soutěžící dosáhl výsledku v soutěži podvodným jednáním nebo jiným
jednáním, které je v rozporu s dobrými mravy a je způsobilé ovlivnit výsledky soutěže. Toto rozhodnutí pořadatele je konečné, bez možnosti odvolání.

5. ODMĚNY V SOUTĚŽI
Výhrou v soutěži je jednodenní pobyt se snídaní pro dvě osoby v hotelu Augustiánský dům v Luhačovicích. Pobyt lze vybrat pouze v pracovní dny, tj. od pondělí do čtvrtku (nikoliv pátek – sobota – neděle).
Výherce bude obratem po vyhodnocení soutěže zveřejnění na Instagramovém profilu pořadatele soutěže, s čímž soutěžící svojí účastí v soutěži vyslovuje svůj
souhlas. Výherce je povinen do 4 dnů od kontaktování pořadatelem zaslat pořadateli své kontaktní údaje (jméno, příjmení, adresu) pomocí odpovědi na
informační e-mail pořadatele soutěže o výhře. Pokud výherce nedodá kontaktní údaje ve stanovené lhůtě, výhra propadá ve prospěch pořadatele.
Výhra v soutěži je společná pro území České republiky a Slovenské republiky.


5. PŘEDÁNÍ VÝHRY
Výhra bude výherci předána osobně nejpozději do 2 týdnů ode dne domluvy s výhercem. Výherce, který si výhru nepřevezme a/nebo který neprokáže splnění podmínek účasti v soutěži stanovené v
těchto podmínkách, ztrácí na výhru nárok. Výhra bude předána oproti podpisu předávacího protokolu. Výhru nelze směnit za hotovost nebo požadovat vydání jiné výhry, než je pořadatelem soutěže stanovena.
Pořadatel neodpovídá za nedoručení, prodlení, ztrátu ani poškození zaslané výhry. Pořadatel soutěže nenese žádnou odpovědnost v souvislosti s účastí v soutěži či v souvislosti s užíváním výher. Výhru nelze reklamovat.

7. PRÁVA A POVINNOSTI POŘADATELE SOUTĚŽE
Pořadatel si vyhrazuje právo soutěž ukončit či pozastavit, pozměnit tyto podmínky, pořadatel si vyhrazuje právo v případě důvodného podezření podvodu,
zneužití a/nebo chyby týkající se řádného provozování této soutěže prohlásit oznámení zaslaná výhercům za neplatná nebo bez oznámení a jakékoli náhrady
zablokovat účast soutěžícím, kteří se účastní soutěže v rozporu s dobrými mravy.

Pořadatel neodpovídá za to, že si výherce nepřečte informaci o kontaktování pod výherní fotografii. Pořadatel neodpovídá ani za jiné důvody, kvůli kterým
výherce neobdržel kontaktní informaci od pořadatele nebo nekontaktoval pořadatele, pokud tyto důvody nespočívají na straně pořadatele.
Bude-li mít pořadatel oprávněné podezření na podvodné, nepoctivé nebo nekalé jednání soutěžícího či jiné osoby, která soutěžícímu napomohla či mohla
napomoci k výhře, nebo pokud k takovému jednání dojde, bude soutěžící ze soutěže vyloučen (příkladem může být např. generování lajků z robotických účtů a podobné nekalé praktiky v soutěžení)
nebo uvedení nepravého jména a příjmení); to platí stejně i v případě jiného jednání soutěžícího či jiné osoby, která soutěžícímu napomohla či mohla
napomoci k výhře, jež je jinak v rozporu se soutěžními pravidly či podmínkami. Účast v soutěži nelze vymáhat soudní cestou. Ze soutěže budou vyloučeni
všichni soutěžící, kteří řádně nesplní podmínky účasti v soutěži podle těchto pravidel.


Důvodem pro vyloučení soutěžícího ze soutěže je duplicita Instagram účtů, či zrušení Instagram účtu, atp.. V této souvislosti si pořadatel vyhrazuje právo
jakékoli kontroly jednotlivých účastí v soutěži a to jak po stránce technické, tak po stránce organizační včetně namátkových kontrol způsobu soutěžení a kontrolu
účtů Instagram jednotlivých soutěžících ve vztahu k jejich uživatelům. Pořadatel si dále vyhrazuje právo vyloučit účastníka, jehož chování či Instagram
profil odporuje pravidlům sítě Instagram.

Výsledky soutěže jsou konečné, bez možnosti odvolání. Vymáhání účasti v soutěži nebo výher soudní nebo jinou právní cestou je vyloučeno. V případě
pochybností o dodržení pravidel soutěže, leží povinnost prokázat rozhodné skutečnosti na soutěžícím.

Pořadatel nenese odpovědnost za jakékoliv technické problémy související zejména s připojením k internetové síti, sítě Instagram, s dostupností nebo
funkčností webových stránek anebo s přenosem dat.

V případě rozporu mezi textem zkrácených pravidel, uvedeným v kterémkoli materiálu prezentujícím tuto soutěž, a těchto úplných pravidel, platí text těchto
pravidel.

Účastí v soutěži projevuje každý soutěžící svůj souhlas s pravidly a zavazuje se tato pravidla bezvýhradně dodržovat. Soutěžící, který tato pravidla
poruší, může být pořadatelem ze soutěže vyloučen.

Pořadatel je oprávněn s konečnou platností rozhodnout o všech záležitostech týkajících se soutěže.
Úplná a závazná pravidla soutěže jsou dostupná na: www.kavafest.cz


7. SOUTĚŽNÍ DÍLO, LICENCE
Soutěžící zařazením soutěžní fotografie, resp. soutěžního díla do soutěže podle těchto pravidel potvrzuje a zavazuje se kdykoli na základě předchozí
žádosti pořadatele prokázat:
a) písemným čestným prohlášením, že soutěžní dílo pořídil osobně a že má neomezená práva poskytovat dalším osobám práva jeho užití v neomezeném rozsahu,
b) písemným výslovným souhlasem osoby, např.: modela či všech osob případně zachycených v soutěžním díle, že souhlasí se zachycením své osoby v soutěžním
díle a se zařazením soutěžního díla do této soutěže a že souhlasí se zveřejněním soutěžního díla v neomezeném rozsahu podle ustanovení těchto pravidel.
Do soutěže budou zařazena pouze díla splňující jednoznačně následující podmínky:
a) soutěžní dílo nesmí porušovat nebo nabádat k porušování jakýchkoli právních předpisů či právem chráněných zájmů třetích osob;
b) soutěžní díla nebudou v žádném případě zachycovat činnosti jakkoli nebezpečné a ohrožující zdraví;
c) soutěžní dílo musí být v souladu s dobrými mravy a nesmí neoprávněně zasahovat do práv a právem chráněných zájmů třetích osob.
d) soutěžní dílo nesmí obsahovat jakékoliv zobrazení návykových látek včetně zobrazení cigaret a alkoholu nebo jakékoliv osoby, které jsou zcela jasně a
prokazatelně pod vlivem těchto látek.
Do soutěže nebudou zařazena díla, jež nebudou byť jen okrajově či částečně splňovat stanovené podmínky soutěže anebo které odeslaly osoby nesplňující
podmínky účasti v soutěži. Pořadatel má současně právo nezařadit do soutěže nebo ze soutěže vyřadit takové soutěžní dílo, jehož následným šířením by mohl
ohrozit nebo porušit jemu uložené právní anebo smluvní povinnosti, nebo jehož šíření by bylo v rozporu se zájmy Pořadatele.
Do soutěže nebudou zařazena nebo z ní budou vyřazena zejména soutěžní díla, která:
a) nesplňují podmínky stanovené těmito pravidly soutěže;
b) odporují dobrým mravům;
c) zobrazují osoby v nebezpečných situacích;
d) jinak neodpovídají podmínkám soutěže a těmto pravidlům;
e) budou jakýmkoli způsobem porušovat či ohrožovat obecně přijímaná pravidla společenské morálky, občanského soužití nebo budou jakýmkoli způsobem v
rozporu s obecně závaznými právními předpisy;
f) obsahují náboženský nebo politický podtext;
g) soutěžní díla s vulgárním, rasistickým nebo jiným obecně nepřijatelným obsahem sdělení;
h) budou zmiňovat nebo obsahovat referenci na produkty konkurenční k produktům pořadatele soutěže či budou obsahovat konkurenční produkty k produktům
pořadatele soutěže samotné.
Pro účely této soutěže se za autora soutěžního díla bez dalšího považuje soutěžící, který toto soutěžní dílo do soutěže odeslal.
Zasláním soutěžního díla do soutěže soutěžící udělují pořadateli nevýhradní souhlas s tím, že pořadatel je oprávněn soutěžní dílo, autorská díla, umělecké
výkony a jména, příjmení, podobizny a ostatní složky projevů osobní povahy a osobní údaje osob zachycených v soutěžním díle využívat všemi způsoby, zejména
ke zveřejnění na soutěžních stránkách www.kavafest.cz a www.instagram.com a k
reklamním, propagačním a marketingovým účelům pořadatele ve smyslu šíření a použití těchto projevů osobní povahy a autorských děl v médiích, a to v
neomezeném rozsahu (zahrnuje neomezený rozsah územní, množstevní a časový). Pořadatel není povinen tuto licenci využít a je oprávněn upravit soutěžní díla
pro své potřeby v souladu s autorským zákonem v platném znění. Pokud je ve smyslu autorského zákona k jakémukoli dalšímu nakládání se soutěžním dílem
(např. jeho úpravu, zpracování, překlad, vytvoření společného díla apod.) potřebný souhlas soutěžícího, má se za to, že byl tento souhlas výslovně udělen
odesláním soutěžního díla do soutěže. Pořadatel je oprávněn tuto licenci převádět na třetí osoby libovolně na základě vlastního rozhodnutí. Soutěžící
účastí v soutěži a odesláním soutěžního díla do soutěže výslovně prohlašuje, že je oprávněn jménem autora soutěžního díla i osob zachycených v soutěžním
díle uvedené souhlasy udělit. V případě, že se v průběhu soutěže nebo kdykoli po jejím skončení prokáže opak tohoto, odpovídají soutěžící v plném rozsahu
za veškeré škody vzniklé v této souvislosti pořadateli a zavazuje se tyto škody neprodleně v plněném rozsahu uhradit. Uvedené zejména znamená, že pokud by
v důsledku nedostatku souhlasu dotčené osoby vznikla pořadateli anebo jiné osobě jakákoli škoda (např. uložením povinnosti poskytnout zadostiučinění či
uložení pokuty) anebo náklady, jsou soutěžící ji v plném rozsahu uhradit.

9. SOUHLAS SE ZPRACOVÁNÍM OSOBNÍCH ÚDAJŮ, SCHVÁLENÍ PRAVIDEL
Soutěžící odesláním soutěžní fotografie do soutěže souhlasí s pravidly této soutěže a dává pořadateli v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., v platném
znění, souhlas se zpracováním a užitím svých osobních údajů a to konkrétně: jméno, příjmení, e-mail a případně i adresa pro doručování (dále jen „osobní
údaje“) do databáze společnosti pořadatele, tedy společnosti XY., se sídlem XY IČ: XY, zapsaná v obchodním
rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 6162, tento souhlas se zpracováním svých osobních údajů poskytuje za účelem prověření jeho platné
účasti v soutěži, vyhodnocení soutěže a zaslání výhry, jakožto i pro další obchodní a pro marketingové účely, zejména pro zasílání obchodních sdělení
prostřednictvím elektronických prostředků dle zák. č. 480/2004 Sb. na dobu dvou let v rámci činnosti pořadatele. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné.
Soutěžící má právo svůj souhlas odvolat, a to písemnou formou na adresu sídla pořadatele, a dále práva dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb., tj. zejména právo
přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit, zablokovat nebo požadovat jejich likvidaci, právo na informace o zpracování jím poskytnutých
osobních údajů a právo žádat pořadatele o vysvětlení, odstranění závadného stavu včetně blokování. Odvolání souhlasu je účinné okamžikem doručení
pořadateli, v případě odvolání souhlasu před ukončením soutěže je soutěžící se soutěže vyloučen. V případě pochybností o dodržování práv se může obrátit na
správce nebo i přímo na Úřad pro ochranu osobních údajů www.uoou.cz.

Výherce souhlasí s tím, že pořadatel soutěže je oprávněn bezplatně užít a zejména uveřejnit jméno a příjmení výherce prostřednictvím elektronických i
tištěných médiích, a to po dobu konání soutěže a 2 let od jejího skončení.

Tato soutěž není nikterak sponzorovaná, spravovaná podporována ani spravována společností Instagram a nijak s ní nesouvisí. Provozovateli sociální sítě
Instagram nevznikají ve spojení s touto soutěží žádné závazky ani povinnosti vůči účastníkům soutěže; společnost Instagram Inc. je tak zcela osvobozena od
jakýchkoliv závazků vůči účastníkům soutěže. Účastník soutěže je srozuměn s tím, že poskytuje své informace pořadateli soutěže a nikoliv elektronické
sociální síti Instagram.
Soutěž probíhá společně na území České republiky a Slovenské republiky. Výhry v soutěži jsou společné pro území České republiky a Slovenské republiky.
Ve Zlíně, dne 29. 9. 2016

© 2016 Kavafest