top of page

FESTIVAL KÁVY V ŘÍJNU VE ZLÍNĚ: Kávafest slaví sedmý ročník v nové podobě!

Také letos budou moci milovníci kávy oslavit ve Zlíně Světový den kávy. V sobotu 14. října 2023 se totiž uskuteční už 7. ročník festivalu Kávafest. A bude se i soutěžit o domácí kávovar.


Tradice Kávafestu začala před sedmi lety a od té doby si získala nejen srdce kávových nadšenců, ale i těch, kteří chtějí lépe poznat svět kávy. První dva ročníky akce se konaly v prostorách zlínského zámku. Další čtyři ročníky se pak s covidovou pauzou uskutečnily v Kongresovém centru Zlín. Aktuálně sedmý ročník bude v Galerii Desítka, v 10. patře Obchodního domu Zlín.


„Galerii s nádherným výhledem na dominanty Zlína zaplní kávové stánky regionálních pražíren. Návštěvníci budou moci ochutnat kávy z různých zemí a světadílů. Přítomní kávoví odborníci pak poradí s výběrem kávovaru i vhodné kávy,“ láká k návštěvě organizátor akce Jaroslav Střecha.


Ale Kávafest není jen o ochutnávce kávy. Bude to den plný akcí, vzdělávání a zábavy. Kromě kávového trhu se uskuteční také tematické přednášky, degustace káv a workshopy přípravy kávy, včetně oblíbeného malování obrázků.


Ani soutěživí návštěvníci nepřijdou zkrátka. Každý, kdo vyplní soutěžní kupón a odpoví na anketní otázku, má šanci vyhrát skvělý kávovar od značky NIVONA. Navíc, každý host obdrží plechovku oblíbeného nápoje Vincentka ke své vstupence.


Kávafest se koná v sobotu 14. 10. 2023 od 10 do 17 hodin v Galerii Desítka ve Zlíně.

Kommentare


bottom of page